מה העלות המוערכת של טיול שם?

מה העלות המוערכת של טיול שם?

מאחר ואוסטרליה היא ארץ יחסית לא זולה, כך גם הטיולים בה עולים בהתאם. עם זאת, ניתן לחסוך בהוצאות ועדיין להנות מהטיול לא פחות. על מנת להבין את את עלות ההוצאות, נחלק אותן בצורה הבאה:

א. לינה: לינה בהוסטל תעלה בערך מ20$ אוסטרלי ללילה, ועד ל40$ ללילה (בד"כ יותר יקר בערים הגדולות). עבור חדרים פרטיים בהוסטלים עם מיטה זוגית (עם מקלחת משותפת), טווח המחירים יהיה באיזור ה-80-100$ אוסטרלי ללילה. אם תרצו איזור יותר פרטי שגם המקלחת אינה משותפת, תוכלו למצוא מלונות יחסית זולים בטווח של 75-95$ אוסטרלי ללילה (בד"כ ארוחת בוקר כלולה בפנים). למי שרוצה להגיע למלון תחת רשת כלשהי ולהיות יותר בטוח שהתנאים יהיו טובים, ישלם בסביבות ה185-215$ אוסטרלי ללילה. בנוגע לאתרי קמפינג, לינה תעלה באיזור ה15-30$ אוסטרלי ללילה (זול יותר אם מביאים אוהל מראש ויקר יותר אם חונים עם קרוואן).

ב. אטרקציות ופעילויות: יש לקחת בחשבון שהאטרקציות והסיורים באוסטרליה בד"כ מגיעים למחירים גבוהים, ולכן כדאי לתעדף מה באמת חשוב לכם לעשות. סיורים ואטרקציות הנמשכים כמה ימים יכולים להתחיל במחיר של 400$ אוסטרלי ולהגיע עד ל550$ אוסטרלי. טיולי יום, יעלו בסביבות 135-230$ אוסטרלי. לצורך העניין, שייט לשני לילות מסביב לאיי Whitsunday יכול להגיע למחיר של 540$ אוסטרלי, בעוד שטיול יום בשונית המחסום הגדולה יעלה בסביבות ה-230$ אוסטרלי.

ג. אוכל: מחירי האוכל באוסטרליה הינם שווים פחות או יותר למחירי האוכל בארץ, מה שאומרים שלרב לא יהיו זולים. למשל, ארוחה במסעדה טובה תעלה 20$ אוסטרלי ומעלה. עם זאת, ישנן מספר דרכים שבהן אפשר לחסוך בהוצאות. אם מחליטים שקונים את האוכל בסופר ומבשלים בעצמנו, המחיר יהיה בערך 70-100$ אוסטרלי לשבוע. בנוסף, ניתן לקנות סנדוויצ'ים בחנויות Take Away ולשלם מחיר של כ8-10$ אוסטרלי לסנדוויץ'.

ד. תחבורה: העלות על התחבורה באוסטרליה מאוד תלויה בדרך בה בוחרים להתנייד. אם בוחרים להתנייד באמצעות תחבורה ציבורית, עלות נסיעה בין עירונית (למשל ממלבורן לסידני) יכולה לעלות כ-70$ אוסטרלי לנסיעה ועד ל200$ אוסטרלי. עם זאת, ניתן למצוא דילים משתלמים בתחבורה הבין עירונית כמו כרטיס נסיעה בתחנות של החוף המזרחי במחיר מוזל יחסית. בנוגע לתחבורה הבין עירונית, ניתן לרכוש כרטיס נסיעה נטען בעלות של 6-10$ אוסטרליה בSeven Eleven, וכל נסיעה תעלה 4$ אוסטרלי, אך לא נעשה חיוב אחרי שתי נסיעות ביום. בנוגע להתניידות עם רכב, ישנה אופציה של להשכיר רכב (בדרך כלל בעלות של 30-110$ אוסטרלי ומעלה ליום) ואופציה של לקנות רכב ולמכור בסוף הטיול (יותר חסכוני מכיוון שרב הכסף שהושקע על הרכב חוזר במידה ומצליחים למכור). מחירי הדלק לליטר יעלו בערך כ-1.40$ אוסטרלי לליטר בסביבות עירוניות, ובערך כ-2$ בסביבות קצת יותר נידחות. למידע נוסף בנוגע לתחבורה באוסטרליה, לחץ כאן.

ה. טיסות: מאחר ואוסטרליה היא אחת הארצות הרחוקות מישראל בעולם, כך גם מחירי הטיסות בהתאם. מחיר טיסה לכיוון עם עצירה אחת יכול לעלות כ-1150$ אמריקאי ומעלה. עבור מי שיודע את תאריך החזרה שלו מראש, או יודע שיצטרך לשנות את תאריך החזרה שלו פעם אחת לכל היותר, יוכל לסגור דיל עם סוכן נסיעות של בערך כ1600$ אמריקאי עבור כרטיס טיסה הלוך חזור עם אופציה אחת לשינוי המועד לטווח של שנה. כדי למצוא את הטיסות המתאימות עבורכם, כדאי לעיין באתרים המשווים מחירים, בניהם: https://www.smartair.co.il/, https://www.skyscanner.com/ ו-https://www.momondo.com. למי שמעוניין לעשות טיסות בתוך היבשת, תעלה טיסה אחת בערך כ-50$-400$, תלוי במרחק הטיסה והחברה איתה בוחרים לטוס.

אם מתכללים את כל העלויות, מחיר הטיול למטייל הממוצע יעלה בסביבות ה3500$ אוסטרלי, לא כולל טיסות. כדי להיות יותר ספציפיים לגבי סוגי מטיילים, אפשר לחלק את העלויות בצורה הבאה:

א. למטייל שרוצה לחסוך – 60$-80$ אוסטרלי ליום. מחיר זה כולל לינה בהוסטלים, לבשל אוכל בצורה עצמאית והתניידות בתחבורה ציבורית או רכב קנוי.

ב. למטייל הממוצע – 130$-100$ אוסטרלי ליום. מחיר זה כולל לינה בחדרים פרטיים במלונות יחסית זולים, לאכול במסעדות בתדירות קצת יותר גבוהה והתניידות עם רכב שכור.

ג. למטייל המתפנק – 150$ אוסטרלי ליום ומעלה (יכול להגיע גם ל250$ אוסטרלי) – מחיר זה כולל לינה במלונות יותר יוקרתיים, לאכול ארוחות טובות, התניידות ברכב שכור ולקיחת טיולים מאורגנים.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום!
איך אוכל לעזור לכם היום?